sapņu tulks - O

 

Tautas dziednieks Artūrs Tiltiņš "Vivere est cogitare"

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z

Oāze
ir vērts papūlēties un iekarot noskatīto vīrieti, ari izeja no visām grūtībām, izpriecas, patīkams ceļojums; tajā būt- strādāt no sirds, tad būs labi rezultāti; to pamest- pielikt visas pūles, lai sakārtotu savas lietas
 
Obelisks
panākumi dzīvē un darbā
 
Obligācija
paspēlēt naudu; to atrast- negaidīta laime; to dabūt- sastrēgums darbā; to pazaudēt- draudi tikt apzagtam; to izrakstīt- pazaudēt mantu
 
Oboja
mudinājums vairāk nodarboties ar mūziku
 
Observatorija
to redzēt vai tajā būt- atklāt kādu noslē¬pumu; no tās aplūkot debesis- ieņemt augstu amatu.
 
Odekolons
patīkami smaržojošs - nepareizi novērtēt kādu paziņu; asi smaržojošs- kāda cilvēka nodevība; sasist flakonu - vilties pretējā dzimuma personā; ar to smaržoties - būt pedantiskam.
 
Odere
jauna- labi apstākļi; sarkana- gods; caura- neuzticība laulībā; to šūt- labas pārmaiņas dzīvē
 
Odi
nelabvēļi sagādās sāpes; sīcoši- laika pārmaiņas; dejojoši- jāapkaro vieglprātība sevī; tos atgainīt- atgainīt nelabvēļus; tos nosist- ļoti laba zīme visās jomās; no tiem būt apstātam - daudz nelabvēļu
 
Odze
to saķert- iegūt naudu vai bagātu līgavu; tā iekož- šķiršanās ar mīļoto vai piedzīvot ļaunumu; to nosist- atbrīvoties no nepatikšanām, uzvarēt nelab¬vēli; to samīt- pazemot ienaidnieku; to saķert un ar patiku glabāt pie krūtīm - sievietei -laulības pārkāpšana; to saķert un ar riebumu glabāt pie krūtīm - slimība; guļoša - nokļūt situācijā, kad jāizvēlas starp labo un ļauno; uz krūtīm guloša - slimība; tās ligzda ar olām- uzmanīgi novērtēt savu partneri; sk. arī Čūska.
 
Ogas
nepatikšanas, nelaime, bēdas, asaras; sarkanas- mīļa cilvēka tuvošanās; melnas- lielas bēdas, asaras, tuvojas kāds slikts cilvēks; meklēt- rūpes; lasīt melnas-bēdas, sirdssāpes, asaras;lasīt sarkanas - sirdssāpes mīlas lietas, ari nepatikšanas, bēdas, asaras; pirkt- slimība, izšķērdība; sarkanas zagt- nepatikšanas; ēst - strīds ar mājiniekiem, slikta veselība, arī asaras, dažiem - bēru mielasts; sarkanas ēst- prieks, mīlas skūpsti; melnas ēst- sāpīgs rājiens; pārdot- viegls darbs, bet maza peļņa.
 
Ogļdeģis
pa aplinkus ceļiem sasniegt mērķi
 
Ogles
bagātība, laime; kvēlojošas- brīdinājums no ātrām dusmām, arī karsta mīlestība; tās bērt- pievaldīt mēli
 
Ogļrači
tos redzēt- liela laime; iziet no šahtas - veiksme; par to būt- kārtot lietas ar uzticamiem cilvēkiem.
 
Ogļraktuves
tās redzēt vai tajās atrasties - apprecēt bagātu atraitni
 
Okeāns
tāls ceļojums; mierīgs- panākumi; pa to ceļot- veiksme visās lietās
 
Olas (vistu)
nepatikšanas, rūpes, skumjas, asaras, tenkas, slimība, an kāzas vai dzemdības; daudz- raizes un rūpes, ari tiesāšanās; svaigas- labāki apstākļi, laulātiem - labas cerības; vecas - neveiksies lietas, nāksies piedzīvot zaudējumu mantas vai īpašuma ziņā, aripzlas un tenkas, arī pretīgs darbs vai cilvēks; krāsotas- negaidīts prieks; sasistas- zaudējums;tās pirkt {nelielā daudzuma) - stāvoklis uzlabosies, arī peļņa; tās pirkt vairumā- rūpes un raizes; tās atrast - kāzas; tās vārīt- atsvabināties no rūpēm, arī pārpilnība; tās krāsot- prieks un negaidīta laime; tās no ligzdas ņemt- apprecēt atraitni ar bērniem; tās skaitīt- laimests loterijā; tās ēst- laime un veselība, svētība ģimenē, laba dzīve, arī saderināšanās, anuztraukums, sirdssāpes, asaras; tās nosviest- nelaime; tāssasist- nemiers, tenkas, arī dzemdības nelaikā (aborts); bez dzeltenuma- zaudējumi sīkumu dēļ; atdalu baltumu no dzeltenuma- skaidrot attiecības ar vīru, anšķiršanās; to dzeltenumus putot - saņemt atalgojumu par darbu; sk. arī Olu čaumalas; sk. arī Olu kultenis; sk. ari Lieldienu olas.
 
Olas baltums
saputots- lasīt dzeju
 
Oleandrs
ziedošs- laba zīme zemniekiem un dārzniekiem, pārējiem - ceļojums un dažādi kavēkļi; tā ziedus plūkt- tīra mīlestība; tā lapas plūkt- nauda.
 
Olekte
tikt apkrāptam
 
Oļi
labklājība, laime un nauda.
 
Olīvas
negatavas- pārsteigties mīlestībā; no koka lasīt- labi panākumi darīšanās, arī kāds pārsteigums; no zemes lasīt- bēdas un grūtības, rūpes; ēst- laba dzīve, būt ar to apmierinātam.
 
Olīvkoks
zaļš un spēcīgs- laba sieva vai līgava, ari brīvība; ziedošs- stipra mīlestība; augļi (olīvas) koka - smalka dzīve, bagāta nākotne, arī prieks, arī apprecēties; ziedu vainags no tā - neprecētām sievietēm - laulības, svētītas ar meitu, trūcīgiem cilvēkiem - turība, māksliniekiem un sportistiem - slava.
 
Olu čaumalas
sēras
 
Olu kultenis
tenkas un vilšanās
 
Omnibuss
lēna, bet noteikta tiekšanās uz priekšu; tajā braukt- rakstura vājums traucēs sasniegt mērķi
 
Onikss
nepatikšanas
 
Onkulis
laipns- omulīga dzīve; nelaipns- nesaskaņas ģimenē
 
Opāls
tikt godātam labsirdības un tikumības dēļ, arī patīkama un pārmaiņām bagāta dzīve
 
Opera
tajā atrasties - patīkams ielūgums, art sirds nemiers
 
Operācija
to redzēt citam- pievērst uzmanību veselībai; to veic pašam- slimniekiem - izveseļošanās, veselajiem - slimība; būt par ķirurgu tajā- pieņemt svarīgu lēmumu; būt par asistentu tajā- mēģināt tikt pie mantas ne sevišķi godīgā ceļā.
 
Operete
to klausīties- piedalīties jaukā ballītē patīkamā kompānijā; tajā piedalīties- pārāk vieglprātīgi attiekties pret dzīvi
 
Opijs
ar to apreibināties pašam - tikt piemānītam, arī vilšanās; ar to apreibinās citi - piesargāties no vieglprātīgiem sakariem, arī no avantūras.
 
Ordenis
to noņemt-tikt pamanītam, arī kaunēties savu vecāku dēļ; to nēsāt- liels gods; to pazaudēt- ļauni nodomi
 
Orģijas
tajās piedalīties- slikta reputācija
 
Orhideja
ciešanas liktenīgas mīlestības dēļ, taču jūs to nenožēlosiet
 
Orkāns
to redzēt vai tajā iekļūt- negaidīts likteņa pavērsiens
 
Orķestris
to redzei- pašapziņas trūkums liedz panākumus; to dzirdēt spēlējam- paredzēts brauciens uz ārzemēm; tajā spēlēt pašam -labi panākumi sabiedrībā, diplomātisko spēju izmantošana.
 
Ornamenti
cieņa un gods; tos redzēt zīmējam- tikšanās ar māksliniekiem; tos pašam zīmēt- nedaudz samudžināti darba apstākļi
 
Osis
kupls- stipra veselība, arī nostiprināt dzīves pamatus; nokaltis- zaudējums lētticības dēļ
 
Osta
to redzēt- ceļojums; tajā iebraukt- atrast labu patvērumu, klusa un laimīga dzīve; no tās izbraukt- pārmaiņas dzīvē; tajā vienam būt- atrasties sarežģītā situācijā, no kuras varēstajā atrasties lielā kompānija- stāvokli var uzlabot vienīgi kopīgas pūles; tajā vētru pārlaist - pievērst uzmanību tam, kas notiek mājās tikt laukā vienīgi ar saviem spēkiem;
 
Ota
lai varētu izcelties, jūs sev apkārt esat pulcinājis muļķus, ari tenkas un tikšanās ar aprobežotiem cilvē¬kiem.
 
Ožamais spirts
tā smaku just-draudošas briesmas; to dot kādam ostīt- censties atjaunot attiecības ar cilvēku, kura uzticība zaudēta paša vainas dēļ; to izliet- lielas nepatikšanas tuvinieku vai draugu dēļ
 
Ozollapu vainags
uzvara, peļņa, slava
 
Ozols
kupls- bagātība, gudrība, stipra veselība; stiprs un vecs- ilgs mūžs un svētība ar bērniem; augsts-gods; birzs- panākumi visās lietās; nokaltis- bēdīga ziņa, nelaime, bēdas, sēras, arī nedroša dzīve, asaras, arī kāds bēdīgs notikums vai miršanas gadījums; nolauzts- negaidīti pārsteigumi; zibens ķerts- nāves briesmas; nogāžoties redzēt- mirs vīrietis, arī kāda liela vīra nāve; to nocirst - rūgti maldīties dzīvē, arī drosme, kas nesīs zaudējumus; to stādīt- liels gods un slava.
 
Ozolzīles
ārlaulības bērns, arī bildinājums; tās lasīt- peļņa, arī labas precību izredzes
 
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z