sapņu tulks - Z

 

Tautas dziednieks Artūrs Tiltiņš "Vivere est cogitare"

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z

Zābaki
jauni- visa veida pārmaiņas dzīvē; spīdoši- gods un peļņa; gari- pelņa; īsi- grūta dzīve; jātnieka- izdevība parādīt savas spējas; veci, saplīsuši- zīme, ka zināšanas būs iespējams pilnībā izmantot vien vecumā; tos tīrīt - neieredzēt kādu cilvēku un tāpēc pārtraukt ar viņu attiecības, arī izdarīt ko nosodāmu, kas nāks gaismā visnepiemērotākā brīdī; tos pirkt- doties ceļā, arī iepazīties ar interesantu cilvēku; tos lāpīt- uzlabosies apstākļi; tos apaut- prieks, labas ziņas, arī ceļojums; tos noaut- izjuks kāds ceļojums, arī zaudēt darbu; tos pazaudēt- zaudēt darbu vai mīlestību.
 
Žagari
zaļi- prieks; sakaltuši- bēdas un raizes; tos cirst- nepatikšanas; tos siet- sliktas ziņas.
 
Žagata
liela vilšanās un strīdi; uz sētas- nelaime; uz mājas jumta- paļas un neslava; lido- nepatikšanas izgaisīs; brēc- sliktas ziņas, tenkas, zādzības; ar maitu- dzīvībai draud briesmas; žagatu bars- pļāpīgas sievietes.
 
Zāģis
citam sliktu velēt; salauzts vai sarūsējis - neveiksmes; to asināt- tiesāties; to salauzt- pazaudēt darbu; sarūsējušu atrast- cerības uz veiksmi; arto koku zāģēt- zaudēt kādu mīļu draugu; ar to malku zāģēt- grūtos apstākļos nonākt, arī šķiršanās no draugiem.
 
Zaglis
iekarot kādu apdomīgu un piesardzīgu sirdi; ielaužas mājās - laime visos pasākumos vai negaidīti ciemiņi; apzog- nepatikšanas; to noķert- nepatikšanas vai darīšanas ar tiesu; daudz zagļu - vilšanās; par to būt - neveiksme un nesaticība, arī nāks gaismā neatļautās mīlas lietas; tikt nosodītam.
 
Žagoties
pašam- tikties ar draugu, ari pašam radīt dzīvē šķēršļus; to dara cits- vilšanās un grūtības
 
Žakete
jauna- dabūt labāku darbu vai dāvanu; gara un grezna- gods un bagātība; zila -uzticīgi draugi; melna - ieņemt labāku vietu; šaura- trūkums, ari nelaime; veca - palikt savā vietā; savalkāta- nevienlīdzīgas laulības; ar caurām kabatām- zaudējumi; saplīsusi vai salāpīta - grūta dzīve; to izārdīt- izpostīt dzīvi; to pārdot- nokļūt parādos; to pazaudēt- nelaime, arī nepatikšanas naudas ziņā; to pirkt- kļūt bagātam; to nodot ķīmiskajā tīrīšanā un neatpazīt pēc tam -spēja mainīt dzīvi un darīt laimīgus apkārtējos cilvē¬kus; dzirdēt uzslavas par jauno žaketi- ieklausīties kolēģos; lūkoties spogulī un redzēt to saburzītu - aizstāvēt savas tiesības vai savu viedokli; bijusi laikā, bet kļuvusi par šautu - rūpīgi izsvērt visus 'par' un 'pret', lai nepieļautu smagu kļūdu.
 
Zaķis
briesmas, nelaime, zaudējums, satikties ar bailīgu cilvēku, arī jāuzmanās no zagļiem vai ugunsgrēka, ari labvēlīga izeja no bīstama stāvokļa; beigts- kāda drauga slimība vai nāve; to barot- nabadzība; skrejošs- bezcerīga mīlestība; bēg- kaut ko vērtīgu pazaudēt; to ķert- zagli gūstīt, ari kāda viltība draugu vidū; to noķert- gūt uzvaru pār stāvokli un mantu, arī sasniegt mērķi; to žņaugt- tikt vaļā no nekrietna cilvēka; to medīt- raizes; to nošaut- izbēgt no briesmām, piepildīsies kāds nodoms, noķert zagli, arī mazs nelaimes gadījums ceļā; tam ādu novilkt- iedzīvoties uz otra rēķina; tā galu ēst- strīds ar mīļoto; redzēt baru skrienam- laime mīlestībā.
 
Zaķkāposti
tos ēst- nepatikšanas
 
Zaldāts
sk. Karavīrs
 
Zāle
zaļa- veselība un prieks; nokaltusi- grūti laiki, ari slimība; to pļaut- nepatikšanas, jo jūs pārāk maz lasāt, ari mantas pieaugums; tās stiebrus rokās ņemt- just neizskaidrojamu agresiju pret kādu.
 
Zāle (telpa)
liela un gaiša- prieks un laime, labas cerības, ari patīkama satikšanās; liela- jaukas cerības laulības dzīvē; grezna, ar dārgām mēbelēm- labi dzīves apstākļi; sporta- zīme, ka nav laika darīt to, ko vēlaties; maza- neapmierinātība laulības dzīve; tumša-bēres, arī bezcerīga dzīve; ar melnām tapetēm - kāda kunga vai kundzes nāve; tukša- bildinājums tiks atraidīts; tajā atrasties- ilgoties pēc augstiem amatiem un sabiedrības cieņas; tajā dejot- bēdas; to greznot- palīdzēt kādam iegūt darbu.
 
Zāles
dzert- nelielas ķildas, nepatikšanas; tās parakstīt- būt par ķildas iemeslu.
 
Zalktis
kliegt, to redzot- iepazīties ar cilvēku, kas izraisīs antipātijas, bet galu galā būs neaizstājams; daudz beigtu zalkšu - briesmas; bērni to atnes mājas- baidīties no neapdomātiem bērnu pārkāpumiem; tas iekož un jūs zaudējat samaņu - smagi vilties ļoti tuvā cilvēkā.
 
Zaļumballe
tajā būt- nepatikšanas, nemiers; zaļumos būt- omulīga laika pavadīšana
 
Zari
zaļi-laime un svētība; nokaltuši- nelaime; ar augļiem- turība; ar ogām- asaras; tos lauzt- palīdzēt grūtībās nonākušam cilvēkam
 
Zārks
to redzēt- droši panākumi; tukšs- nepatikšanas; ar virvēm- nāves gadījums; ar mironi- laika maiņa, ari ilgs mūžs; ar puķēm izrotāts- nelaimīgas kāzas; tajā gulēt- ilgs mūžs;to redzēt nesam - saņemt sliktas ziņas, bēdīgi dzīves apstākļi; tajā kādu guldīt- dzirdēt ziņas par kāda piedzimšanu.
 
Zarnas tīrīt
nepatikšanas
 
Žāvāties
garlaikoties; cits ar plati atvērtu muti- finansiāla veiksme
 
Zebra
zooloģiskajā dārzā- nespēja pretoties apkārtējiem apstākļiem; brīvā dabā- atpūta lielā kompānijā; ar to fotografēties - tiekšanās pēc oriģinalitātes neatrod atbalstu; ļoti liela- saņemt uzaicinājumu uz lielām svinībām; ļoti maza- pieļaut muļķību, kas sabojās garastāvokli.
 
Zefīrs
to ēst- satikt sen neredzētu mīļu cilvēku; to pirkt- veltīgi tērēt naudu, pazaudēt vērtīgu priekšmetu u. tml.; to gatavot mājas apstākļos- iesaistīties lietā, no kuras maz ko saprotat, arī mierināt kādu; tikt ar to uzcienātam - sastrīdēties sīkumu dēļ.
 
Zeķes
cerības uz nākotni, vēla mīlestība, ceļojums, arī nepatikšanas un strīds; gaišas- panākumi; zīda - gods un laime, arī bagātība; kokvilnas- izdzisīs mīlestība; tumšas- bēres; īsas- interesanta iepazīšanās; novalkātas- nabadzība; saplīsušas- nepastāvīga laime, grūta dzīve;uzvilkt- piedzīvot kaut ko patīkamu, arī ceļojums; novilkt- pazaudēt laimi vai tuvu draugu, arī nelaime; pazaudēt- šķiršanās; adīt- veselība un labklājība; lāpīt - uzlabosies dzīves apstākļi, atgūt zaudētu vietu, nokārtot parādus, arī atjaunot vecu mīlestību; mazgāt- tikt apzagtam.
 
Zeķu saites
laime mīlestībā.
 
Želatīns
mēģiniet būt tikpat bezbailīga un vēsa kā viņš
 
Zelēt
sk. Košļāt
 
Žēloties
raizes.
 
Žēlsirdīgā māsa
aicinājums darīt labu
 
Zelts
prieks un laime, bagātība, viss labi veiksies un izdosies; to atrast- gods un bagātība, droši panākumi; to pārdot- nelaime un nepatikšanas; to pazaudēt- būs darīšanas ar blēdi, tikt piekrāptam; to rakt- laime; to kaltēt- labklājība; to zagt- bēdas; to kausēt- pret jums tiks veikta sazvērestība; tajā pārvērsties - trūcīgajiem - iegūt turību; bagātiem - bēdas; slimniekiem - nāve; sk. arī Nauda; sk. arī Ķēde-, sk. arī Trauki; sk. arī Krusts; sk. arī Zobi; sk. arī Vainags.
 
Zeme
zaļa-bagātība, labas laulības; saplaisājusi- bēdas un rūpes; to rakt- tuvas bēdas, arī rūpes; uz tās gulēt- sīkas nepatikšanas; to redzēt atveramies- ķildas un nepatikšanas; to art- pūles un smags darbs; to ecēt- pārvarēt saimnieciskās grūtības
 
Zemenes
skūpsti, mīlestība, piepildīsies vēlēšanas, ari sudrabkāzas; lielas- augstprātība un lepnība, arī prieks; vecas, bojātas- nelaimīga, zudusi mīlestība; lasīt- prieks, piepildīsies visas cerības un vēlēšanās, arī skūpsti; ēst- kāds patīkams jaunums; pirkt- neiegūt pretmīlestību; ziedus redzēt un plūkt- iegūt pretmīlestību; meža zemenes- prieks un panākumi, arī sasniegt mērķi; daudz lasīt- iemīlēties; ēst- labi jaunumi, arī dāvana; pārdot- laime.
 
Zemeslode
drīzas kāzas, precētiem - aizraujošs ceļojums; to vērot no kosmosa - pievērst uzmanību veselības stāvoklim; uz tās kaut ko meklēt no augšas- saņemt visai pikantu anonīmu vēstuli; pētīt to no lidaparāta- iepazīties ar talantīgu zinātnieku.
 
Zemestrīce
bēdas un ciešanas, ari nestabilitāte finansiālajās un darījumu lietās.
 
Zemnīca
ja jūs iemīlēsities kādā citā, tas būs pats lielākais noziegums, ko, jūsu pašreizējā partnera acīs, jūs varat izdarīt.
 
Zemnieks
drošs pamats zem kājām.
 
Zemūdene
atklājumi.
 
Zemūdens pils ar daudziem akmeņiem
daudz pūlēties, lai uzsmaidītu veiksme.
 
Zēni
peļņa.
 
Zibens
bez pērkona - nepamatotas bailes; ar pērkonu - briesmas; tas iesper - trūcīgiem - peļņa, bagātiem - zaudējumi, neprecētiem - precības, precētiem - nesaskaņas, draugiem - ķildas, māksliniekiem - slava.
 
Zīdainis
nepatikšanas, arī slimība; to barot- bēdas un sirdssāpes; peld- izvairīties no grūtībām.
 
Zīds
prieks un bagātība, panākumi, piepildīsies cerības, arī bagātība; to pirkt- labklājība; to valkāt- godkārība.
 
Zīdtārpiņš
ienesīga nodarbošanās
 
Ziedi
sk. Puķes
 
Ziedkāposti
drīzas kāzas pašam vai kādam draugam
 
Ziedu pušķis
skaists - prieks, mīlestība, arī patīkama iepazīšanās vai priecīga satikšanās, arī neuzticība.
 
Ziema
to redzēt vasarā - bēdas, neprecētiem - dabūt ļaunu sievu vai ļaunu vīru, precētiem - nepatikšanas, arī pamudinājums iekrāt ko nebaltām dienām; bez sniega- nepelnīta veiksme; dziļa, ar kupenām- turība; putekļaina- smags darbs; auksta- velti uztraukumi; tajā lielā vētrā apmaldīties- slimība vai sarežģījumi darbā
 
Ziemassvētki
laba zīme, ja redzat tos dziļā ziemā; lietaini- sarežģījumi ar tuviniekiem vai kolēģiem
 
Ziemeļblāzma
prieks un laime.
 
Ziemeļbriedis
uzticīga draudzība; arto braukt- cerības uz draugu palīdzību.
 
Ziemeļpols
jūsu partnerim patīk jūsu neatkarība un ekscentrisms
 
Zilenes lasīt
mīlestība ar sirdssāpēm
 
Zīles
sk. Ozolzīles
 
Zīlēt
jauni plāni
 
Žilete
briesmas, bēdas, strīdi, nesaskaņas, arī skumjas; salauzta vai sarūsējusi- nelaime; to pirkt- skumjas; ar to skūties - nepatikšanas, veltīgs darbs, arī zaudēt īpašumu;Ar to kādu skūt- kāda drauga vai radinieka nāve; ar to sagriezties- neveiksies kādā iecerētā lietā.
 
Zīlīte
jaunas ziņas, biežāk labas nekā sliktas.
 
Zilonis
tikties ar partneri, kurš ir 'pārāk pareizs' intīmajās attiecībās; ārpus savas dzimtenes- briesmas un bailes; dzenas pakaļ- slimība; tikt no tā sabradātam - slimība; uz tā jāt- laime; to barot- dabūt labu algu; to nošaut- slikta zīme; tā kaulus redzēt- paaugstinājums amatā; ziloņu bars- droša labklājība.
 
Zīmēt
kalt nākotnes plānus
 
Zīmīte
to saņemt- nepieciešams tikt skaidrībā, kurš ir draugs, kurš ne; nespēt to izlasīt- tenkas un aprunāšana; to sūta svešs cilvēks- tāli radinieki lūgs palīdzību; brīdinājuma par briesmām - nevajag visu krāsot melnā krāsā.
 
Zīmogošana
to redzēt- just skumjas vientulības dēļ; to veikt- saņemt uzaicinājumu uz tiesu saistībā ar lietu, kur neesat iejaukts
 
Zīmogs (dzīvniekiem)
to redzēt dzīvniekiem - gūt sadzīves traumu; to redzēt cilvēkam- iepazīt kādu, kuru uzskatījāt par draugu
 
Zīmogs (dokumentiem)
to steidzami lietot- laika pietiek, lai visas darbības rūpīgi izplānotu; saņemt vēstuli ar nesaprotamu zīmogu - satikt cilvēku, kuru nāksies iepazīt tuvāk; to pazaudēt- laba ģimenes dzīve; izdomāt tā tekstu- darīt to, kas nekad nav pat prātā nācis.
 
Zīmulis
laba izglītība; Ar to rakstīt- jauna ziņa, jaunai sievietei - laimīga laulība; arī dabūt garlaicīgu darbu; ar to rakstīt un izdzēst- vilšanās mīlestībā.
 
Ziņkārība
tieksme tēlot svarīgu personu, tāpēc neesat sevišķi labi ieredzēts
 
Zirglietas
interesants ceļojums
 
Zirgs
prieks un laime, tāls ceļš priekšā, labas cerības un panākumi, laimests loterijā, arī laba veselība; jauns-laime saimniecībā; stalts un skaists (.sk. arī balts) - labklājība un panākumi; vājš un kaulains- trūkums; ātrs (straujš) - sasniegt mērķi; balts- prieks un laime, panākumi, laimīga nākotne, kaut kas nokārtosies, ari sēras vai kāds miršanas gadījums, dažiem - laika maiņa; pelēks- lielas pūles; melns- nepatikšanas, nelaime, bēdas, skumjas, sēras; netīrs- nav izslēgta kāda vilšanās; trakojošs- nelaime;mirstošs- sēras; beigts - nelaime, zaudējums, zaudēt mīļāko vai laulāto draugu, arī skumjas; to barot- labklājība, atbrīvoties no rūpēm par iztiku; mājās ienāk- kāzas; no tā baidīties- grūti dzīves apstākļi; aizskrien - gaidāmas briesmas, nelaime, saņemt sliktas ziņas par kāda cilvēka slimību; krīt- nelaime, arī nāve; virsū skrien- draud uzbrukums vai slimība; noslīkst- atrasties sliktā stāvoklī; labu pirkt - saņemt jaunas ziņas, iegūt labu mīļāko vai laulāto draugu, arī mantas pieaugums; sliktu pirkt- zaudējumi; to apkalt- laime, laba vieta, labs ceļojums, arī laimīgas kāzas; to apseglot- iespēja strādāt iemīļotu darbu; arto braukt- steigties pretī laimei, arī laime ģimenē, arī būt uzmanīgam; stalts, ar to jāt - iegūt labu stāvokli sabiedrībā, augstu amatu, arī būt lepnās viesībās, arī slava; kaulains, arto jāt-bēdas un nabadzība; nemierīgs, ar to jāt- grūtības ceļā uz panākumiem; arto kalnā jāt- labāks stāvoklis sabiedrībā; arto no kalna Iejājāt- neveiksme; arto tīru upi pārpeldēt - piepildīsies sapņi, arī radīsies kāda izdevība; no tā nokāpt- pazaudēt stāvokli; no tā nokrist- neveiksme, pazaudēt vietu, nelaime naudas ziņā, negods, pazemojums, <2rz slimība; no tā jājot nokrist- nelaimīga mīlestība; trakojošu savaldīt- laimīgi uzvarēt ienaidnieku; šķirnes pārdot- jāuzmanās no zagļiem; bezškir nes pārdot- liela veiksme un panākumi; to tīri t- atrasties labā sabiedrībā; to stallī redzēt- atbrauks ciemiņi, arī kāds cenšas ierobežot jūsu brīvību;to ganīt- būt kazās; iejūgts ekipāžā- šķēršļi ceļā uz laimi.
 
Zirgu sacīkstes
tās vērot- neparastas izpriecas; tajās slēgt derības- neko nesaņemt bez smaga darba; būt tajās par žokeju - kādā lietā vairāk jāpaļaujas uz veiksmi, nevis uz sevi, ari brīdinājums nebūt pārāk bezrūpīgam
 
Zirnekļa tīkli
brīdinājums nepļāpāt, ari sarežģījumi un nepatikšanas; tos saraustīt- izkulties no nepatikšanām, ari šķiršanās
 
Zirneklis
tikties ar ne sevišķi labiem cilvēkiem, arī uzmundrinājums būt čaklam; auž tīklu ~ laimīga un stabila ģimenes dzīve; ļoti liels- ātri panākumi dzīvē; slava un bagātība; to nosist- atbrīvoties no ienaidnieka; tas iekož - kļūt par kādas nodevības upuri, arī zaudēt naudu vai reputāciju; daudz zirnekļu - laba veselība un uzticami draugi.
 
Zirņi
neraugoties uz nelielām seksuāla rakstura nesaskaņām, jūsu laulība var būt veiksmīga, arī asaras un slikta veselība, arī- laime; zaļi- prieks; ripo- runas par mīlestību nav nopietnas; pelēki- pārpratums; ziedoši- laime un labas nākotnes izredzes, ari iesāktais darbs labi izdosies; tos stādīt- laba cerība, labas izredzes un priecīga nākotne; pākstis šķīt- bēdas un asaras, ari diu vainas gaismā celt; tos vārīt- dzirdēt ļaunas tenkas; tos ēst- nepatikšanas; pelēkos ēst- asaras.
 
Zivis
nauda, dāvanas, laba veselība, arī viesības; dzīvas- laimīga mīlestība; dažādas- strīdi; daudz un lielas- laime un labklājība, peļņa, 'n ceļojums, art auksts laiks; mazas- nepatikšanas un īgns garastāvoklis; to zvīņas- laime spēlē vai derībās; bez zvīņām- šķēršļi, arī pagurums darbā; glumas- veltīgas pūles, nepiepildīsies cerības; sapuvušas- strīds ar laulāto draugu; smirdīgas- necerēta vai negaidīta bagātība; beigtas - laika pārmaiņa, slimība, tenkas, zaudējums, arī sarūgtinājums; beigtas jūrā- veltīgas cerības; daudz- laime naudas lietās, arī labklājība; makšķerēt vai ķert - nepiepildīsies vēlēšanās, vilšanās un briesmas; zvejot- jaunas ziņas, peļņa vai nauda, apprecēt niknu vīru vai sievu; ļoti lielas {dzīvas) noķert-liela veiksme, an labas laulības, sievietei - izturēt kādu pārbaudījumu, dažiem - lieli panākumi; ķert un noķert {.izsprūk no rokām) - veltīgas cerības; lasīt- saņemt naudu; pirkt- vilšanās cerībās, kāds strīds; mazas pirkt- sēras; tīrīt- ielūgums kristībās; vārīt- viesības; cept- liela laime; vārītas- laba dzīve; ceptas- negaidītas ziņas; ēst lielas, ceptas- laba zīme; ēst mazas, ceptas- nepatikšanas; ēst vārītas- zaudējums.
 
Zivju eļļa
to dzert- slimība
 
Zivju tīkls
vesels - laba zīme precību kandidātiem, ceļotājiem - šķēršļi, zvejniekiem - laime; saplīsis- pretēja nozīme kā veselam.
 
Zivju tirgus
prieks un veselība
 
Zivju zupa
tikt uzaicinātam uz to, bet cienā ar citu zupu - pārbaudīt draugu uzticamību; to gatavot uz klints- dzīves apstākļu pasliktināšanās; to vārīt, bet katlā peld dzīva zivs- apvainot to, kas nevar iztikt bez jums un vērtē jūs augstāk nekā pārējie; tās garšu izbaudīt- stipra veselība un dzīvesprieks.
 
Zivju zupa
to ēst- veselība, omulība
 
Žņaudzējčūska
bīstams ienaidnieks
 
Žņaugt
kādu-būt netaisnam; tikt žņaugtam- lielas grūtības
 
Znots
lūdz palīdzību - uzskatīt, ka bērni neveltī jums vajadzīgo uzmanību; to apsveikt ar svarīgu notikumu viņa dzīvē- lai gan ir viss vajadzīgais, lai piepildītos viskarstākā vēlēšanās, tas nenotiks; arto kopā iedzert- trūkst garīga kontakta ar bērniem; izturas slikti pret jums - patīkams atklājums, kas izmainīs jūsu dzīvi.
 
Zobārsts
palīdzība grūtā brīdī.
 
Zobens
dzīves pārmaiņas jūs ietekmēs ļoti labvēlīgi, arī brīdinājums izvairīties no nevajadzīgiem strīdiem; ass- panākumi un sekmes darbā; neass- veltas cerības; salauzts- zaudēt; sarūsējis- nākt apsmieklā; to turēt rokā - spēks un izturība; arto cirst- izlauzt sev ceļu; ar to tikt ievainotam - rūpes; to redzēt norijām- vairāk domāt par savu veselību;pašam kalt- rūpīgs un piņķerīgs darbs, kas dos gandarījumu.
 
Zobi
veseli un balti - prieks un laime, labi ienākumi, bagātība, piepildīsies vēlēšanās, ari veselība; slimi, melni - nabadzība, slimība vai strīds, arī nelabvēļi; zelta -bagātība un labklājība, arī ugunsgrēks; svina vai skārda -negods un kauns; ziloņkaula- laime; koka vai stikla- varmācība; sudraba - nabagiem - peļņa, bagātiem - izdevumi, bezdarbniekiem - darbs; metāla, mākslīgie- nepatikšanas, arī nepatiesa mīlestība; kroplīgi- izjuks plāni, zudīs cerības, nabadzība, slimība; sāpoši- sāpes, ko izraisīs kāds tuvs cilvēks; tos plombēt- apstākļi uzlabosies; tos izspļaut- slimība; tos izraut- nelaime, liels zaudējums, kāds nomirs; tos ielikt- labklājība un bagātība, kaut kas noskaidrosies, dažiem - zaudējums vai nelaime; tos bojātus pazaudēt - atsvabināties no nelaimes un rūpēm, dažiem - sēras; visus redzēt izkrītam - veseliem - lieli zaudējumi, slimiem - slimības ieilgšana; visus redzēt izkrītam un jaunus ieaugam- dzīves maiņa; ja jaunie zobi labāki par vecajiem - apstākļi uzlabosies, ja sliktāki - apstākļi pasliktināsies; vesels, bez sāpēm izkrīt- iekļūt nelaimē, sāpīgi zaudējumi vai nomirs kāds svešinieks; vesels, ar sāpēm izkrīt- nomirs kāds pazīstams; izkritušu rokās paņemt- šķiršanās; augšējos, priekšējos izlauzt - ja labā pusē - mirs jauns vīrietis; ja kreisā pusē - mirs jauna sieviete; apakšējos izlauzt- zaudēt attālākus radus vai draugus, arī pazaudēt mantu;augšējos sānu vai gudrības zobus izlauzt - zaudēt tuvu ģimenes locekli vai kādu radinieku; dzerokli izraut- zaudēt rados pusmūža cilvēku.
 
Zobratu mehānisms
darbībā - sarežģīta lieta viegli atrisināsies; nekustīgs- nepatīkamas atklāsmes; salūzis- kavēkļi un traucēkļi.
 
Zobu irbulis
nepatikšanas mājās
 
Zods
apskaust sievietes, kuru vīri par sevi rūpējas, kuri sievām svētkos dāvina jaunas kleitas un smaržas.
 
Žogs
sk. Sēta.
 
Žokļi
veseli- iegūt mantu vai īpašumu; slimi, deformējušies- zaudēt mantu vai īpašumu; kroplīgi- strīds ar draugiem; sāpoši- darba vietas maiņa; tos nevar sakost- būt sarūgtinātam nodevības dēļ; tos salauzt- saņemt nepateicību.
 
Žoklis
atkāries- saņemt viltus nepatīkamu ziņu.
 
Žonglieris
negaidīta peļņa.
 
Zoofllija
ar to nodarboties- izdarīt ko apkaunojošu; ar to nodarbojas cits- kāds tuvinieks var izdarīt ko tādu, kas jūs apkaunos; uzzināt, ka ar to nodarbojas kāds tuvinieks - saņemt nepatīkamas ziņas
 
Zosis
peļņa, bagātība, arī labklājība; peld - panākumi lēnām atgriezīsies, atbrīvoties no nepatīkamām sievietēm, dažiem - ieteicams nogaidīt un tad rīkoties; lido- peļņa; kliedz- tenkas un ķildas; zālē ganās- ļoti labs sapnis; barot- iegūt peļņu vai mantu; ganīt- veiksme darījumos, arī neticēt mīlestības solījumiem; kaut- saņemt ielūgumu uz kāzām, ari liels mantojums vai dāvana; plucināt- vilšanās; ēst- svētība un liela laime; pārdot- zaudējums; zosu bars- iepazīšanās ar bagātiem cilvēkiem; zoss cepetis- jautrība un patīkami brīži.
 
Žubīte
brīdinājums nenotriekt laiku ar nevērtīgiem cilvēkiem; dzied- saņemt sen gaidītu ziņu
 
Žults
to dzert- bēdas, nesaticība ģimenē; to izmest- slimniekiem un tiem, kam nepatikšanas, laba zīme, pārējiem - pretīgs darbs vai naudas zaudējums.
 
Zupa
izraisa pretīgumu- tukšot ciešanu kausu; to gatavot vai ēst- bezbēdīgas dienas; sk. ari Zivju zupa, Skābu kāpostu zupa.
 
Žūpa
to redzēt vai satikt - ķilda; par tādu būt- nepatikšanas
 
Žurkas
istabā -viltīgi viesi vai draugi gribēs apzagt; slazdā- zaglis cietumā; tās ķert- krist zagļiem par upuri, ari izšķirt kādu strīdu vai novērst nelaimi; tās noķert- atsvabināties no nepatīkamām saistībām; tās sist- nākt uz pēdām blēžiem un zagļiem; tās nosist - atbrīvoties no zagļa vai kāda ienaidnieka, novērst badu;bars- bads un posts; mierīgas un paēdušas- laimīga laulības dzīve; skrejošas- ķildas ģimenē
 
Žurnāls
to lasīt-viegla slimība, arī iepazīties ar noderīgu cilvēku
 
Zutis
labas ziņas, jauna vieta, arī sargāties no kāda blēža vai nākt sakaros ar viltīgu pretinieku; arī seksualitātes simbols; liels- rūdīts zaglis; beigts- laime mīlestībā, arī uzvara pār ienaidnieku; to no ūdens vilkt- veselība un labklājība; to no ūdens vilkt un nenoturēt- zaudēt laimi un labklājību vai blēdis aizmuks; cept- iemantot mieru; zušu bars- panākumi un bagātība.
 
Žužināt
sk. Aijāt
 
Žūžošana
vēja- patīkamas ziņas
 
Zvaigznes
spožas un daudz- laime; tumšas- bēdas, vilšanās, neveiksmes; no debesīm krītošas- zaudēt ideālus; ēst- smaga slimība; zem jumta- slikta zīme; tās vērot ar teleskopu - interesanti ceļojumi.
 
Zvaigžņu lietus
vēlme par katru cenu sasniegt iecerēto; priecāties par tā lieliskumu- ilgoties pēc kārtīgas atpūtas; ilgstošs- būt uzmanīgam, ja viss liekas kārtībā.
 
Zvani
priecīgus dzirdēt- patīkamas ziņas; skumjus dzirdēt- sēras; tos redzēt lejam- nodibināt savu dzīvi.
 
Zvans
elektriskais, iesprūdis - kāds meklē iespēju jūs satikt, arī jūsu draugam nepieciešama palīdzība.
 
Zvārguļi
tos dzirdēt- jautras ziņas
 
Zvejnieks
viltīgs draugs
 
Zvērēt
nepatīkamas ziņas, arī tiksiet piespiests dot nepatīkamu solījumu, arī smags materiālais stāvoklis
 
Zvirbuļi
netiks izpildīts kāds solījums, arī posts; čivina - nepatīkamas tenkas; kokā - posts; beigti- bēdas un skumjas; tos aizdzīt - atbrīvoties no nekaunīgiem ciemiņiem; tos cept- slimība; tos šaut- nākt zagļiem uz pēdām, arī laime mīlestībā; tos ķert- negaidīta satikšanās; tos noķert- atbrīvoties no zagļiem, arī bagātība; zvirbuļu bars- tenkas.
 
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z